Recepty

Recepty > omáčky > plněné papriky s rajskou omáčkou

Recept - Plněné papriky s rajskou omáčkou

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Potřebné ingredience:

400 g mletého masa, 2 vejce, 2 cibule, sůl, mletý pepř, mletá paprika, strouhanka, papriky, olej, 4 stroužky česneku, 10 rajčat, 4 bobkové listy, špetka skořice

Postup přípravy:

Nejprve si připravíme směs na plnění paprik: mleté maso, vejce, jednu nadrobno nakrájenou cibulí, sůl, pepř a mletou papriku důkladně prohněteme a podle potřeby zahustíme strouhankou.

Paprikám odkrojíme vršek, vybereme jádřince, naplníme je masovou směsí a vložíme do vymaštěného pekáče. Na papriky nasypeme na proužky nakrájenou druhou cibuli, na kolečka nakrájený česnek, rajčata spařená horkou vodou, oloupaná a nakrájená na proužky, sůl, pepř, bobkové listy a vložíme do trouby předem vyhřáté na teplotu 200 °C, kde je pečeme přibližně 40 minut. Poté papriky přendáme na talíř, z pekáče odstraníme bobkové listy, šťávu vlijeme do mixéru a rozmixujeme na hladko. Rozmixovanou směs nalijeme zpět do pekáče, rozředíme trochou vody, vmícháme skořici, do omáčky vrátíme papriky a na chvíli ještě vložíme do rozehřáté trouby.

Plněné papriky s rajskou omáčkou podáváme s rýží nebo houskovým knedlíkem.

Další recepty:
česneková omáčka, koprová omáčka, ďábelská omáčka, chilli con carne, svíčková omáčka na smetaně, rajská omáčka, hodolanská omáčka, rajčatová omáčka, játrová omáčka, kuře na paprice, segedínský guláš, sýrová omáčka s česnekem a těstoviny

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace nejen o jídle.