Recepty

Recepty > z brambor > bramborové šišky se strouhankou

Recepty - Bramborové šišky se strouhankou

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Suroviny potřebné pro přípravu:

500 g brambor, 100 g hrubé mouky, 100 g krupičky, 1 vejce, sůl, 50 g másla, 50 g strouhanky, 50 g moučkového cukru

Postup přípravy pokrmu:

Brambory uvaříme ve slupce, necháme vychladnout a poté je oloupeme a prolisujeme nebo najemno nastrouháme na vál. Přidáme mouku, krupičku, vejce a sůl. Zpracujeme těsto, které rozdělíme na dvě části, ze kterých zformujeme dva válečky o průměru přibližně 5 cm. Válečky nakrájíme na menší dílky, ze kterých vyválíme malé šišky, které vkládáme do vařící mírně osolené vody a vaříme po dobu přibližně 5 minut. Občas zamícháme, aby se nepřichytily ke dnu hrnce. Uvařené bramborové šišky omastíme rozehřátým máslem a posypeme osmaženou strouhankou smíchanou s moučkovým cukrem.

Další recepty:
bramborový guláš, bramborový salát, vepřo knedlo zelo, vepřová kýta plněná vejci, játra na cibulce, bramborová kaše, vepřová krkovice, topinky z brambor, dijonské brambory, bramborová polévka s koprem, bramboráky se zelím, vepřové kotlety na smetaně, játrová omáčka, jablečný závin, marinované vepřové kotlety, křehký jablkovec

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace nejen o jídle.