Recepty

Recepty > kuře > kuře na bílém víně

Recept - Kuře na bílém víně

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Potřebné suroviny:

1 kg kuřecího masa, 3 stroužky česneku, 1/4 hrnku oregana, sůl, pepř, 1/2 hrnku červeného vinného octa, olej, 1 hrnek sušených švestek, 1/2 hrnku oliv, 6 bobkových listů, 1 hrnek hnědého cukru, 1 hrnek bílého vína, 1/4 hrnku sušené petrželky

Postup přípravy:

Do mísy nakrájíme kuřecí maso, přidáme prolisovaný česnek, oregano, sůl, pepř, vinný ocet, olej, švestky, olivy a bobkový list. Vše promícháme, přikryjeme, vložíme do lednice a necháme marinovat do druhého dne.

Připravenou směs vložíme do pekáče, posypeme hnědým cukrem, zalijeme vínem a nahoru nasypeme petrželku. Promícháme, vložíme do trouby předem vyhřáté na 180 °C, kde kuře pečeme zhruba 50 minut.

Další recepty:
pečené kuře s brambory, kuřecí svíčková, kuře na paprice, kuřecí stehýnka na medu, mexická tortila s kuřecím masem, kuřecí řízky v tatarské omáčce, kuře s italskou omáčkou v pomalém hrnci, kuře pečené na talíři, marinované kuře, smažená kuřecí kapsa, kuřecí řízky v jogurtu, plněná kuřecí prsíčka, kuřecí řízky se šunkou a sýrem

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace nejen o jídle.