Recepty

Recepty > saláty > hlávkový salát

Recepty - Hlávkový salát

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Ingredience potřebné pro přípravu:

Hlávkový salát, cukr, ocet nebo citronová šťáva

Postup přípravy hlávkového salátu:

Ze šálku vody, několika lžiček cukru (podle chuti) a lžíce octa nebo dvou lžic citronové šťávy připravíme zálivku. Salát vložíme do kbelíku s vodou, propláchneme a rozdělíme na jednotlivé listy, které znovu omyjeme. Listy vložíme do mísy a necháme několik minut stát, aby voda stekla z listů, poté vodu vylijeme, salát přelijeme připravenou zálivkou a promícháme.

Pro zpestření si můžeme někdy připravit hlávkový salát se zálivkou z kysané smetany nebo bílého jogurtu. Jogurt nebo kysanou smetanu rozmícháme se lžicí citronové šťávy a lžicí olivového oleje, přidáme trochu cukru, soli a pepře, promícháme a přelijeme jím připravený salát v míse.

Další recepty:
pestrý míchaný salát, asijský kuřecí salát, chilli con carne, salát tzatziky, italské rizoto s houbami, balkánský salát, úhoř na víně, těstoviny s fazolovou omáčkou, těstovinový salát, kokosová rýže, bramborový salát, bramboráky se zelím, tortellini se sýrem a houbami

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace nejen o jídle.