Recepty

Recepty > kuře > sladkokyselá kuřecí pánev

Recept - Sladkokyselá kuřecí pánev

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Suroviny potřebné pro přípravu:

300 g kuřecích prsou, 1 vaječný bílek, 1 lžička škrobu, 2 lžíce sojové omáčky, 2 cibule, 250 ml ananasu v plechovce, olej, 1 lžíce tmavé jíšky, 1 lžička koření harmonie chuti, 1 lžíce citrónové šťávy, 20 g kešu oříšků

Postup přípravy:

Smícháme bílek, škrob, lžíci sojové omáčky a vložíme na nudličky nakrájené kuřecí maso. Promícháme a necháme 30 minut odpočinout.

Cibuli nakrájíme nadrobno. Ananas scedíme, odložíme si 2 polévkové lžíce ananasové štávy a ananas nakrájíme na kousky. Kešu oříšky opražíme.

Na pánvi (nejlépe WOK) necháme rozehřát olej, vložíme cibuli, kterou krátce podusíme a vybereme ji. Poté na olej vložíme maso, osmažíme a vybereme. Do štávy na pánvi přilijeme vodu, vmícháme lžíci sojové omáčky, přidáme tmavou jíšku a 2 minuty povaříme. Přidáme maso, cibuli, kousky ananasu, ananasovou štávu a prohřejeme. Dochutíme kořením, citronovou štávou a přisypeme kešu oříšky.

Podáváme s rýží nebo rýžovými asijskými nudlemi jako přílohou.

Další recepty:
kuře na divoko, kung-pao, kuře na zelí, kachna Jüan-pao, citronovo zázvorové kuře, kuře na paprice, kuřecí kung-pao

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace. Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.