Recepty

Recepty > kuře > kuřecí prsíčka na špízu

Recept - Kuřecí prsíčka na špízu

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Potřebné suroviny:

400 g kuřecích prsíček, 1 stroužek česneku, 7 lžic oleje, 3 lžíce citronové šťávy, 1 lžička kari koření, 1 velká mrkev, sůl, 1 červená paprika, 1 zelená paprika, 2 cibule, 6 tenkých plátků prorostlé slaniny, sůl, pepř, 4 grilovací jehlice

Postup přípravy:

Kuřecí prsíčka nakrájíme na plátky.

Oloupaný česnek prolisujeme do mísy, přidáme 4 lžíce oleje, citronovou šťávu a kari koření, důkladně promícháme a do takto připravené marinády vložíme maso, promícháme a necháme přikryté odstát alespoň 1 hodinu.

Mrkev nakrájíme na šikmé oválky, které necháme 3 minuty povařit v osolené vodě. Papriky a cibuli nakrájíme na plátky. Maso vyjmeme z marinády a necháme okapat. Poté každý kus zabalíme do plátku slaniny a napícháme na grilovací jehlice, proložené zeleninou tak aby byla na koncích zelenina, osolíme, opepříme a potřeme zbylým olejem. Nakonec grilujeme 8-10 minut za občasného otáčení. Během grilování potíráme špízy zbylou marinádou.

Další recepty:
kuřecí prsa s mozarellou, bábovka z kuřecího masa, kuře na smetaně, játra na cibulce, kuřecí nudličky na smetaně, kuře na estragonu, kuřecí játra s jogurtem, kuřecí nudličky s rýží, plněná kuřecí prsíčka, grilované kuře na citronu a rozmarýnu, kuře na kari, mleté kuřecí maso s houbami, kuře na paprice

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace. Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.