Recepty

Recepty > kuře > kuřecí paštička

Recept kuřecí paštička

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Potřebné suroviny:

1 kuře, hladká mouka, 2 vejce, anglická slanina, 5 bobkových listů, 8 kuliček nového koření, 10 kuliček černého pepře, majoránka, sladká paprika, pálivá paprika, drcený kmín, tymián, sůl, mandle

Postup přípravy:

Kuře, nové koření, celý černý pepř a bobkový list vložíme nejlépe do tlakového hrnce vařit na přibližně 30 minut, aby bylo kuřecí maso trochu rozvařené. Mezitím si spaříme mandle, které zbavíme slupek a rozdrtíme je v mixéru na větší kousky. Uvařené kuře necháme trochu vychladnout a obereme maso i s chrupavkami. Z vývaru vybereme koření, do mixéru vložíme část masa s trochou vývaru a maso rozmixujeme na kaši. Poté rozmixované maso přelijeme do zvlášní mísy. Do rozmixovaného masa přidáme hladkou mouku a ještě jednou rozmixujeme, aby v paštice nezůstaly hrudky. Poté přidáme vajíčka, majoránku, sůl, sladkou a pálivou papriku, tymián, kmín a případně další koření dle chuti. Dále do paštiky přimícháme nasekané mandle a paštiku dáme do formy na pečení srnčí hřbet vyložené plátky anglické slaniny. Vršek nádoby s paštikou zakryjeme alobalem a nádobu položíme do pekáče, do kterého nalijeme vodu. Pečeme v troubě předem vyhřáté na teplotu 180 °C po dobu alespoň jedné hodiny. Během pečení občas kontrolujeme, aby byla v pekáči stále voda a paštička se nepřipálila. Když je paštika hotová, vyjmeme ji z trouby a necháme, stále zakrytou alobalem, vychladnout. Vychladlou kuřecí paštičku dáme na pár hodin do lednice a poté ji z pečící nádoby vyklopíme. Anglická slanina udělá na povrchu paštičky krásnou mozaiku. Paštičku krájíme na plátky a servírujeme s čerstvým pečivem.

Další jídla:
Játrová omáčka s houskovým knedlíkem.
Medové kuře vložíme do trouby a pečeme.
Smetanová koprová omáčka ze sekaného kopru.
Kuře na pivu podáváme s bramborovou kaší a švestkovým kompotem.
Játrová pomazánka na topinky.
Kuřecí stehna na zelenině a bramborech.
Vepřové nudličky s houbami a vařenou rýží.
Kuřecí nudličky na smetaně dochutíme.
Játrová omáčka s rýží jako přílohou.
Hořčičné kuře dáme dopéct do trouby.
Vepřové nudličky na víně podáváme s vhodnou přílohou.
Kuřecí játrová paštika

Recepty
Motto

Recept, podle kterého připravíme pokrm kuřecí paštička.


Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.