Recepty

Recepty > kuře > kuře na paprice s knedlíkem

Recept - Kuře na paprice s knedlíkem

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Potřebné suroviny:

1 kuře, 2 cibule, 3 stroužky česneku, nové koření (přibližně 6 kuliček), pepř, půl lžíce soli, sádlo nebo olej, 2 lžíce hladké mouky, 1 lžíce sladké papriky, 1 smetana ke šlehání nebo šlehačka

Postup přípravy:

Očištěné kuře rozpůlíme, vložíme do vody a dáme vařit. Přidáme cibuli, česnek, nové koření, pepř a sůl. Kuře přivedeme do varu a na mírném ohni vaříme asi 1,5 hodiny. Když je kuře uvařené, vykostíme jej a maso udržujeme v teple.

Omáčku připravíme podle následujícího návodu: rozehřejeme sádlo nebo olej, na kterém zpěníme cibuli, přidáme hladkou mouku a vytvoříme jíšku. Přidáme sladkou papriku, kterou vmícháme do jíšky. Zalijeme vývarem a necháme na mírném ohni asi 10 minut provařit. Přidáme smetanu a ještě několik minut provaříme.

Kuře na paprice podáváme s knedlíkem.

Další:
recept kuře na paprice patří mezi oblíbené druhy úpravy, kuřecí řízky v jogurtu, asijské nudle z kuřecích prsíček, kuře po orientálsku, kuřecí špízy, čínské nudle, boloňské špagety, plněná kuřecí prsíčka, biftek z kuřecího masa, arabské kuře, kuřecí maso na zelenině, kuře na medu, čína z kuřecího masa, kuřecí maso na kari

Recepty
Externí odkazy

Recept, podle kterého můžete připravit pokrm kuře na paprice, který podávejte s knedlíkem.


Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.