Recepty

Recepty > z jablek > jablkový salám

Recepty - Jablkový salám

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Suroviny potřebné pro přípravu:

200 g cukru krupice, citronová šťáva z poloviny citronu, citronová kůra, skořice, 100 g vlašských ořechů, 50 g lískových oříšků, 50 g mandlí, 50 g rozinek, 350 g jablek, moučkový cukr

Postup přípravy:

Do vody nasypeme cukr krupici a vaříme až vznikne hustý sirup. Jablka oloupeme, nastrouháme na jemném struhadle, přidáme do hrnce se svařeným sirupem a vaříme za občasného míchání asi 15 minut do zhoustnutí.

Mezitím umeleme mandle, oříšky a ořechy. Do povařené směsi přidáme rozinky, citronovou kůru, šťávu, mleté ořechy, oříšky a mandle a promícháme. Připravíme si dva obdélníky alobalu, které posypeme moučkovým cukrem. Směs necháme vychladnout. Vytvoříme 2 válečky, které položíme na alobal. Pomocí alobalu obalíme cukrem a jablkové salámy necháme vysušit.

Další recepty:
tříbarevný jablečný koláč, banánové koblihy, jablečné řezy s polevou, křehký jablkovec, jablka v županu, kuře na paprice, česnečka, ratatouille, jablečný závin, tvarohová žemlovka, mexická polévka s rýží, játrová omáčka, jablečný závin pro diabetiky

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace. Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.