Recepty

Recepty > kuře > grilovaná ďábelská kuřecí stehna

Recept - Grilovaná ďábelská kuřecí stehna

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Potřebné suroviny:

2 chilli papričky, 4 stroužky česneku, 1 svazek petrželky, sůl, pepř, 1200 g kuřecích stehen, 2 lžíce citronové šťávy, 2 lžíce oleje, párátka

Postup přípravy:

Nejprve si připravíme chilli pastu. Chilli papričky podélně rozkrojíme a odstraníme semínka, lusky omyjeme, nasekáme je najemno a smícháme s utřeným česnekem, nasekanými petrželovými lístky, solí a pepřem.

Kuřecí stehna omyjeme, prsty zajedeme pod kůži a uvolníme ji. Dovnitř vetřeme připravenou chilli pastu. Poté kůži na okraji přichytíme párátekem.

Citronovou šťávu smícháme s olejem, solí a pepřem. Takto připravenou marinádou stehna potřeme a necháme přibližně 2 hodiny v chladu marinovat. Poté zvolna asi 40 minut grilujeme.

Další recepty:
marinované kuře, ratatouille, kuřecí stehna na zelí, kuře na paprice, bramborová buchta, kuřecí řízky v jogurtu, ďábelská kuřecí stehna, kuře na koření adžika, ďábelská omáčka, kuře pečené na zelí, kuřecí maso na čínský způsob bez koření, medová marináda, kuřecí směs s vajíčkem, slaná kuřecí buchta

Recepty
Externí odkazy

Recepty chutnají doma i u přátel.


Yin.cz prináší informace. Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.