Recepty

Recepty > moučníky a dezerty > čokoládový dort

Recept - Čokoládový dort

Ochutnejte jídla připravená podle našich receptů. Rozehrajte na svém talíři symfonii chutí, pro které na našich stránkách naleznete inspiraci.

Potřebné suroviny:

Korpus: 7 vajec, 240 g moučkového cukru, 170 g polohrubé mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 40 g kakaa, 100 g mletých ořechů, 3 lžíce horké vody
Krém: 6 dcl mléka, 2 vanilkové pudinky, 200 g másla, 170-200 moučkového cukru, rum
Dochucení: nugeta nebo kakao nebo rozpuštěná čokoláda, oříšky

Recept na přípravu:

Korpus si připravíme takto:
Ze žloutků, moučkového cukru a vanilkového cukru ušleháme pěnu, přidáme vařící vodu a dál šleháme, až do zhoustnutí. Do pěny po částech vmícháme sníh z bílků a mouku s práškem do pečiva, mleté ořechy a kakao. Hladké těsto vlijeme do pečícím papírem na dně vyložené dortové formy a vložíme do trouby předehřáté na 165-170°C, kde pečeme pozvolna asi 40 minut.

Krém:
2 pudinkové prášky uvaříme v 6 dcl mléka. Po uvaření občas mícháme, aby nevznikl škraloup. Když je pudink téměř vychladlý, zašleháme do něj postupně máslo a moučkový cukr. Šleháme až vznikne hladký krém, poté můžeme přidat dochucovací ingredience a rum.

Dortový korpus po vychladnutí vyjmeme z formy a podélně rozkrojíme na tři díly. Spodní díl potřeme nugetou nebo rozpuštěnou hořkou čokoládou, poté potřeme částí krému. Přiklopíme prostřední díl. Ten opět potřeme krémem a přiklopíme horní částí korpusu. Boky a vršek dortu potřebe zbylým krémem. Čokoládový dort vložíme do lednice a v horké lázni rozpustíme jednu a půl tsbulky čokolády na vaření. Když je čokoláda rozpuštěná, pomalu do ní vléváme smetanu, dokud nevznikne lesklá hladká poleva. Dort vyjmeme z lednice a rovnoměrně polijeme čokoládovou polevou celý dort. Nakonec ozdobíme vršek dortu.

Čokoládový dort vrátíme do lednice, aby ztuhnul a dal se snadno krájet.

Další recepty:
tříbarevný jablečný koláč, koláč s tvarohem, jablka v županu, ananasový dort, babiččina bramboračka, sypaný koláč s jablky, jablečný závin, tvarohové šátečky, babiččin moučník, cheesecake, dort Sacher, tvarohová žemlovka, žemlovka

Recepty
Čokoládový dort

Dobrou chuť vám přeje recept na čokoládový dort.


Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.